logo

Cerifikace CIMA

Úvodní > Aktuality, články > Deklarace otevřenosti certifikačního orgánu CIMA
 

Deklarace otevřenosti certifikačního orgánu CIMA


Autor / zdroj: CS CIMA
Zveřejněno: 21.10.2015
Přečteno: 494x

V souladu s požadavkem normy pro akreditaci certifikačního orgánu poskytujícího služby ověřování kompetencí osob (certifikace) jsou zveřejněny základní dokumenty pro certifikační systém CS CIMA - Certifikační schémata jednotlivých typů certifikace a funkcí. Certifikační schémata mají označení MCA 5-2015, MCB 5-2015, MCC 5-2015, PCA5-2015 a PCB 5-2015.
V souladu s požadavkem normy pro akreditaci certifikačního orgánu poskytujícího služby ověřování kompetencí osob (certifikace) jsou deklarovány otevřeně politiky nestrannosti, objektivity, prevence střetu zájmů, spravedlnosti, objektivity, spolehlivosti a nediskriminačního přístupu k uchazečům o certifikaci. Informace jsou na veřejně přístupné web stránce certifikačního orgánu.

Český institut pro marketing -CIMA a certifikační sekce CIMA upozorňují, že zveřejněné dokumenty a certifikační schémata, jakož i další know-how, dokumenty a dokumentace jsou majetkem Českého institutu pro marketing CIMA a certifikační sekce CIMA je vlastníkem certifikačních schémat. V případě zájmu o komerční využití ceritfikačních schémat jsou nastaveny záladní podmínky pro možnost využití certifikačních schémat a pro možnost sjednání příslušných licenčních smluv a úhrad poplatků, které na vyžádání certifikační orgán zašle. Kontaktní email: certifikace@cima.cz

CS CIMA