logo

Cerifikace CIMA

Úvodní > Aktuality, články > Udržování platnosti certifikátů CIMA- recertifikace
 

Udržování platnosti certifikátů CIMA- recertifikace


Autor / zdroj: CS CIMA
Zveřejněno: 30.10.2014
Přečteno: 1167x

Vážení držitelé certifikátů CIMA,

rádi bychom Vás upozornili na možnost využití opakované certifikace (recertifikace). Platnost certifikátů je v souladu s certifikačním systémem a požadavky normy na certifikaci osob omezena. V roce 2015 bude Certifikační sekce CIMA upravovat podmínky certifikace na požadavky aktuálně platné normy pro certifikaci osob, kde kromě zjišťování odborného rozvoje a záznamech o pracovních zkušenostech je uvedena také možnost přezkoušení nebo posuzování na místě. Udržování platnosti certifikátu je osobní a konkurenční výhoda držitele certifikátu v rámci uplatňování kvalifikace. Dále také platí například ustanovení zákoníku práce, kde je například také uvedeno:

§ 230 Prohlubování kvalifikace

(1) Prohlubováním kvalifikace se rozumí její průběžné doplňování, kterým se nemění její podstata, a které umožňuje zaměstnanci výkon sjednané práce; za prohlubování kvalifikace se považuje též její udržování a obnovování.
(2) Zaměstnanec je povinen prohlubovat si svoji kvalifikaci k výkonu sjednané práce.

V současné době přijímáme žádosti o recertifikaci od držitelů certifikátů z roku 2008 a 2009. Informace o systému opakované certifikace (recertifikace) a podklady k podání žádosti naleznete na www.certifikace-cima.cz. Pro zahájení recertifikace je nutné, aby uchazeč měl absolvován a ukončen dozor.

Doporučujeme všem držitelům certifikátů, aby si obnovili platnost certifikátu CIMA, protože v příštím roce 2015 bude certifikační systém adaptován na novou aktuální normu 17024:2013, kde budou zřejmě nové a možná i jiné podmínky pro recertifikaci.

CS CIMA

Ing. Otakar Pivoda

Ředitel certifikační sekce CIMA