logo

Cerifikace CIMA

Úvodní > Aktuality, články > Informace ohledně předávání certifikátů
 

Informace ohledně předávání certifikátů


Autor / zdroj: Ing. Otakar Pivoda
Zveřejněno: 12.1.2011
Přečteno: 2900x

Vážená paní, Vážený pane,

Rádi bychom Vás upozornili na skutečnost, že platnost vydávaného certifikátu CIMA je omezena v souladu s předpisy a normami týkající se procesu certifikace osob.

V tomto smyslu je rovněž podmíněna akreditace certifikačního orgánu (kromě stovek dalších jiných podmínek). Dále platí skutečnost, že certifikát je tzv. „propůjčen“ a držitel certifikátu má povinnost držení certifikátu obhájit v procesu dozoru a re-certifikace. Oba procesy jsou popsány ve Statutu certifikace.

Z tohoto důvodu je nutné, aby všichni držitelé certifikátu udržovali kontakt s certifikační sekcí CIMA a případné změny v kontaktech nahlásili vždy certifikační sekci, aby tyto změny mohly být zaneseny do databáze. Pouze tak bude certifikační sekce CIMA schopna kontaktovat uchazeče a zajistit, aby prošel úspěšně v dalších procesech dozoru a re-certifikace.

Protože se nám občas (často) stává, že úspěšný uchazeč o certifikaci neví, že pro vydání certifikátu musí před vydáním certifikátu podepsat dohodu, kde se zavazuje zejména k k využívání uznaných dovedností pouze v rozsahu platnosti příslušné certifikace, informujeme Vás znovu níže textem této dohody. Vaše žádost o certifikaci je souhlasem s plněním podmínek pro vydání certifikátu certifikačním orgánem.

Věříme, že tyto závěrečné nezbytné formality Vám nijak nesníží radost a hrdost ze získání prestižního certifikátu CIMA, který je jediným takového typu na trhu . Přejeme Vám úspěšný proces certifikace.

Ing. Otakar Pivoda, v.r.
manažer certifikační sekce CIMA